İş zekası ile daima öndesiniz

Şirketinizin bütün Yönetim Raporları canlı olarak tek ekranda

Rapor ve Analiz Örnekleri

Ciro ve Kâr Durum Raporu iş zekası ve excel
Ciro ve Kâr Durum Raporu 

Şirketlerinize ait gerçekleşen kâr ve ciro dağılımını, tarihsel bazlı, il bazlı olarak, Operasyon Bazlı, Müşteri Bazlı karşılaştırıp, Çok daha hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Nakit Durum Raporu / Nakit Akım raporu excel analiz hizmeti
Nakit Durum Raporu / Nakit Akım

Şirketlerinizin genel nakit Akım tablolarına online olarak erişip raporlayabilir, hızlı aksiyon alabilirsiniz. Doğa yazılım sizin için tüm raporlarınızı isteklerinize göre tasarlar.

Bütçe Raporları, konsolide bütçe raporu, bütçe karşılaştırma raporu
Bütçe Raporları

Şirketinizin bütçe tablolarına, konsolide edilmiş bütçe ve bütçe ve gerçekleşen karşılaştırması yapılmış olarak, online erişebilirsiniz. Bütçe raporlarını tek bakışta analizini sağlıyoruz

Dönüşüm ve gerçekleşme oranları (Conversion) rapor ve analizleri
Dönüşüm ve gerçekleşme oranları (Conversion)

Dönüşüm oranı üyelik, abonelik, ürün satışı, tıklama, form doldurma gibi farklı işlemleri içerebilir. Dijital platformda faaliyet göstermek Bounce, conversion rate gibi birçok ölçüm yöntemi sayesinde daha verimli gerçekleştiriliyor.

İş kolu / satış kanalı bazında gelir tablosu (P&L) analiz ve raporları
İş kolu / satış kanalı bazında
gelir tablosu (P&L)

Dönemler içerisinde müşteri bazında ne kadar satış yaptığınızı görebilir.
Birçok sektörde Kaliteli müşterileri tek bakışta ayırt edebilir, aynı müşteriye tekrar satış yaparak gelirinizi kazançlı ve sağlıklı bir gelir akışına dönüştürebilirsiniz.

satış ve Pazarlama harcamasının geri dönüşümü (ROI) analiz ve raporları
Pazarlama harcamasının
geri dönüşümü (ROI)

Sizde ilerleyişinizi takip edebilmek ve devamında bir güzergah çıkartabilmek istiyorsanız. ROI denkleminden tam verim almanız gerekir. Bu verimliliğin altında yatan sebepte yapılan ölçümlerin doğru olmasıdır.

Yönetim (ad hoc) raporu ve analiz özellikleri

Verileriniz Sürekli Canlı

 Yönetim raporlarınız sisteminize bağlı canlı verilerden oluşur

Mobil & Web Arayüz

Yöneticiler, İster web, ister mobil uygulaması ile raporlarına her zaman ulaşabilir.

İçerik - Analiz Teknikleri 

Zengin içerik, analiz teknikleri ile istediğiniz bilgiye hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Arayüz

Kullanımı kolay, şirketinize ve yöneticilere özel tasarlanan kurumsal tema seçenekleri.

Yönetim raporları neden fayda sağlar? 

Şirketinizin mevcut karnesini görmek istiyorsanız, yönetim raporları hazırlamak işinizi doğru yönetmek için en önemli başlangıçtır. İşe ana hedefleriniz doğrultusunda size ölçüm sağlayan raporlarla başlayın. Amaç : İşinizde büyümeyi sağlayan etmenlerin anlaşılıp raporlarla ölçülmesini ve takip edilmesini sağlamaktır.

Departman ya da iş kollarının verimliliğini artırmak istiyorsanız size bu raporları sunabilen uzman kişileri bünyenizde bulundurmanız gerekmektedir ya da bu raporları otomatik oluşan canlı olarak alabilecek sistemleri tasarlayabiliriz.

İşletmenizin, finansal ve mali durumunu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, sizi bu konuda rahatlatacak yönetim raporlarını bir an önce hazırlatmakta fayda var. Aksi takdirde, işinizin sürdürülebilirliğini tehlikeye atabilirsiniz.

Şirketlerde Yönetim Raporları (ad hoc)

Yönetim raporları işletmenizin mali durumu hakkında size derinlemesine bilgi veren yegane raporlardır. Finansal raporların aksine yönetim raporları, üst yönetim kuruluna veya firma sahiplerine en karlı müşterileri, bu müşterileri karlı yapan etmenlerin ne olduğunu, doğru fiyatlama yapılıp yapılmadığını, en çok satış yapılan bölgeler, en çok satılan ürünler veya satılmayan ürünler gibi verileri gösterir.  İşinizle ilgili ne yapacağınızı kestirmeye çalışmak yerine yönetim raporları sayesinde veriye dayalı sağlam ve anında kararlar alabilirsiniz.

Günümüzde aralarında büyük firmalarında olduğu pek çok şirket hâlâ raporlama için herhangi bir sistem kullanmıyor. İş zekası araçlarının popülerliğinin giderek arttığı günümüzde firmaların neredeyse tamamı excelde raporlama yapıyor ve verilerin doğru olup olmadığını dahi bilmiyor. Doğa Yazılım olarak verilerinizi muhasebe ERP sisteminizden çekerek sizlere şeffaf bir şekilde raporlar tasarlıyoruz. Sizleri raporlama personeli maliyetlerinden ve verilerin insana dayalı olası hatalarından koruyoruz.

1

Finansal Raporlara Bakarak İşletme Yönetimi

Genelde temel mali tabloların firmalardaki iş kolları hakkında yeterli düzeyde bilgi verdiğini, bu yüzden detay raporlara ihtiyaç duyulmadığı düşünülür. Finansal raporlar geçmiş performansı gösterir. Bu raporlar şirketin gelecekteki performansı hakkında bilgi vermez. Finansal raporlar şirketinizin karlılığını arttırmanıza yardımcı olacak kararları aldıramaz.

Örneğin ; Şirketiniz bir "ticari mal alıp satan" şirket ise ve birçok ürünü tedarik ediyorsa bu durumda stoklarda ne kadar ürün var, raflarda ne kadar ürün var, bu ürünlerin stok değeri ne kadar bilmek isterseniz yönetim raporu hazırlamanız gerekir. En çok satan ürünlerinizi ya da en karlı ürünler hangileri olduğunu sadece  yönetim raporları ile öğrenmek mümkündür.

Yönetim raporları şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilebilir. Ayrıca, sektördeki anahtar göstergeler (KPI) şirketinizin ihtiyacı olan raporlar için temel dayanak olabilir. 
2

Yönetim Raporları İçin İş Zekası - Analitik Araçlar

Şirketinizde yönetim raporları üretecek bir sistem kuruyoruz, Aylık yönetim raporlarının düzenli gönderilmesi işlemini otomatik hale getirecek bir sistem. Raporları hazırlamak için geçireceğiniz zamanı raporları okumak için kullanabilirsiniz. Bu raporları başta kurmak zaman alacaktır. Ancak, bir kez raporların şablonlarını iş zekası araçları üzerinde hazırladığınızda istediğiniz filtrelerde ve parametrelerde raporları sistemden çekebilirsiniz. Bu sayede şirketinizin genel durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Raporların tamamı muhasebe sisteminize entegre ve canlı olarak çalışır. Böylece her zaman anlık veriye ulaşırsınız.  Raporlama projesi ve iş zekası analitik araçlarından hızlı, aynı zamanda sorunsuz bir şekilde faydalanmanız için  uzman ekibimiz ile veri analitiği çözümleri sunuyoruz.
Bulut ekosistemindeki bir çok uygulama sayesinde müşterilerimize hesap planı ile tam entegre çalışan finansal ve yönetim raporları hazırlama imkanı sağlıyoruz.
3

Çok rapor var ve takip edemiyorsanız.

Yönetim raporları ne kadar az ise o kadar iyidir. Ne kadar çok yönetim raporu varsa gözden geçirmek için o kadar çok zaman gerekir. Bunların hepsini tek ekranda ve okunması kolay raporlar sunuyoruz. Tek bakışta şirketinizde negatif ve pozitif olan her veriyi renklendirilmiş olarak görebilirsiniz.
Hazırladığımız yönetim raporlarının amacı şirketinizde büyüme sağlayabilmeniz için hızlı bir şekilde karar almanıza yardım etmektir. Yönetim raporlarınızı çok parçalamadan özet veriden başlayıp temel veriye kadar detaylı tasarlıyoruz. Böylelikle raporlarınızı okumak kolaylaşıyor. Tasarladığımız Yönetim raporlarımız kullanıcı dostu, okuması kolay şekilde hazırlanmaktadır.

Yönetim raporlarına baktığınızda şirketinizdeki negatif ve pozitif verileri kolayca görebilirsiniz..

Sıkça Sorulan Sorular

Microsoft Power BI İş Zekası ile yönetim raporlarına yönelik sıkça sorulan sorular;

Yönetim raporları işinizin mali durumu hakkında size derinlemesine bilgi veren en önemli raporlardır. Finansal raporların haricinde yönetim raporları CEO'lara veya şirket sahiplerine en karlı müşterileri, bu müşterileri karlı yapan etmenlerin ne olduğunu, doğru fiyatlama yapılıp yapılmadığını gösterir.

Yönetim raporlama sistemleri iç bilgi kullanıcılarına yönelik, var olan ve ortaya çıkması muhtemel problemler hakkında ve bunun yanında işletmenin güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkaracak biçimde işleyen ve işletmenin iç kontrol yapısı üzerinde büyük önem teşkil eden sistemlerdir.

Geçen çeyreğe göre ne kadar kar elde ettik?
Verim aldığımız, bize en fazla kar ettiren müşterimiz kimler?
Doğru fiyatlama yapılıyor mu? 
İleriye dönük kasamızdaki nakit bize ne kadar yetecek?
En çok satış yapan personelleri kimler?
Bu sorulara cevap arıyorsanız mutlaka yönetim raporlamasına zaman ayırmanız gerekmektedir. Raporlarınızı hızlı ve kolay elde etmek içinse bizimle iletişim kullanmanız faydalı olacaktır.

Finansal raporlar, işletmenizin belirli bir zamanda ya da dönemde mali durumunu göstermiş olur. Ancak işletmenizdeki operasyonların nasıl yürütüldüğü konusunda herhangi bir öngörü sunmazlar. Hazırlanan finansal raporlar geriye dönüktür. İşinizle alakalı gelecek dönemlerde nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında bilgi vermez. Yönetim raporları ise işletmelerde geleceği göstermeye yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçerek örnek demo raporlarımızı inceleyebilirsiniz. Hazır program kullanmıyoruz. İşletmenizin tüm faaliyetlerini kapsayan sadece size özel raporlar ve analizler tasarlıyoruz.

Satışlarınızı yönlendiren anahtar etmenler nedir?
İşletmede başarıyı elde etmek için hangi yönetim raporlarına ihtiyacınız var?
Müşterileri etkileyebilmek için neye ihtiyacınız var?
Doğru fiyatlama yaptığınızı nasıl biliyorsunuz?
Çalışanların performansları nedir?
Yönetim raporlar kimin için hazırlanır?
Yönetim raporların hangi sıklıkta yayınlanma yapılır?
Yönetim raporu verilen yönetici raporla ne yapacağını biliyor mu?
Firmanızı yönetmek için hazırlayacağınız bu raporlarla ne tür kararlar alacaklar?
Yönetim raporunun amacı operasyon ve iş kolları hakkında bilgi edinmek, sorun olan alanları tespit edebilmek ve verimliliği arttırmak için neler yapabileceğinize karar verebilmektir.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Hakkımızda
 • 20 yıldan fazla tecrübeye sahip yazılım ve finans ekibimiz ile iş dünyasının isteklerini, beklentilerini çok iyi biliyoruz. Büyümekte olan müşterilerimize, karar alma sürecinde hız kazandıran, canlı verilerden oluşan ve özel analiz teknikleri kullanılan raporlar sunmaktayız.
Hizmetlerimiz
 • - Mali Analiz Raporları
 • - Yönetim Raporları
  - Satış Raporları
 • - Satın alma Raporları
  - İK Raporları
  - Bütçe Raporları
 • - İş Zekası Raporlama 
 • - ERP Entegrasyonları
 • - Yazılım Destek ve Danışmanlık
Sektörlerimiz
 • Gıda Sektörü
 • Kimya Sektörü
 • Makine Sektörü
 • Medikal Sektörü
 • Perakende Sektörü
 • Tekstil Sektörü
 • Havacılık Sektörü 
 • Yapı ve İnşaat sektörü
 • Ambalaj Sektörü
Doğa Yazılım ve Bilişim Hizmetleri

İş Zekası ve Veri Analitiği Raporlama Çözümleri  © Copyright 2002
Tel    :  0850 532 58 60
Gsm  : 0532 566 09 50
Mail : info@dogayazilim.com

İletişim Bilgilerimiz

Doğa Yazılım |

| İş Zekası ve Veri Analitiği Raporlama Çözümleri © Copyright 2002