Satış raporları ve analiz

Satış raporlarınızı anında canlı olarak görebilirsiniz.

Satış Raporlarınızı Dijitale Taşıyın

Satışlar neyi daha iyi yaptığımızı ve ne kadar müşteri memnuniyeti yarattığımızı yansıtır. Bir şirket, ürün ve hizmetlerinin ne kadar etkili olduğu, satış süreçlerini nasıl yönetebileceği, nerede daha iyi satış yapabileceği, satış kampanyalarının ne kadar etkili olabileceği ve satış stratejilerinin başarısı gibi faktörleri satış raporuna bakarak analiz edebilir.
Doğa yazılım olarak işletmenizin zayıf yönlerini tespit edip ortadan kaldırabilmeniz ve daha çok satış yapmanız için yeni stratejiler geliştirebileceğiniz analizler tasarlıyoruz.

satış raporları, satış kpı raporları, satış performans raporu, satış hedef raporları, excel satış raporu nasıl hazırlanır
Satış analizleri Dashboard 

En çok hangi ürün ve hizmetler satılıyor, en çok satış yapılan bölgeler, En çok kar ettiren müşteriler, satılmayan ürünler, pazarlama ekibinin hedef/performans ölçümleri, reklam ve kampanyalarının dönüşüm oranları gibi analizlerle pazarlama stratejinizi belirlemenize yardımcı oluyoruz. Raporlarınızı canlı verilerden oluşan analizlerle tasarlıyoruz. Size de kısa sürede doğru kararlar almanızı sağlıyoruz. 

Satış pazarlama rapor ve analiz özellikleri

Verileriniz Sürekli Canlı

 Satış raporlarınız sisteminize bağlı canlı verilerden oluşur. Rapor hazırlamak için zaman kaybetmezsiniz.

Mobil & Web Arayüz

Satış ve pazarlama yöneticileri raporlarına İster web, ister mobil uygulaması ile her zaman ulaşabilir.

İçerik - Analiz Teknikleri 

Zengin içerik ve sistematik analiz teknikleri ile istediğiniz bilgiye anında ulaşabilir ve hızlı kararlar alabilirsiniz.

Kurumsal Arayüz

Kullanımı kolay, şirketinize ve yöneticilere özel tasarlanan kurumsal tema seçenekleri. Ayrıca departman bazında rapor tasarımları.

Sıkça Sorulan Sorular

Microsoft Power BI İş Zekası ile satış raporlarına yönelik sıkça sorulan sorular;

Satış raporlaması, bir dönemde ne kadar satış hacmine ulaşıldığını ve bu satış hacmini etkileyen faktörleri içerir. Bunun yanı sıra, satış raporlaması yararlı bir kaynaktır. Satış raporlamasıyla bir şirket, ürün ve hizmetlerinin ne kadar etkili olduğunu, satış süreçlerini nasıl yönetebileceğini, nerede daha fazla satış yapabileceğini, satış kampanyalarının verimli olduğunu, satış stratejilerinin başarısı gibi faktörleri analiz edebilir. Satış performans raporu ile şirketinizin satış KPI larını da çıkarabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğimiz gibi satış raporlama türleri, raporların konusuna göre belirlenir.  Sizler için işletmenizin konusuna göre satış raporlarını analizleri yapılmış olarak sunuyoruz.

Satış geliri, şirketlerin sadece satışlardan elde ettiği gelire denir. Bir satış geliri raporu genellikle haftalık, aylık, üç aylık dönem veya yıllık gibi dönemlik hazırlanır. Satış geliri raporunda genellikle, satış geliri ile net kar karşılaştırması yapılır. Ayrıca, kar elde edilen satış gelirlerinin yüzdesini de hesaplayabilirsiniz. Satış yüzdelerini karşılaştırma yaparak, satış performansındaki değişiklikleri analiz edebilirsiniz.

Ayrıntılı satış raporu örnekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Müşteri kayıp oranı, belirli bir zaman diliminde şirketten ürün almayı bırakan müşterilerin toplam müşterilere bölünmesiyle elde edilen orandır. Müşteri kayıp oranı raporu, neden müşteri kaybettiğinizi analiz eder ve şirketin pazardaki marka değerini ne kadar düşürdüğünü ölçer. Şirketin pazardaki zayıf yönlerini ve tehditlerini analiz eder. Bu analiz ile yeni stratejiler belirleyebilir, müşteri kaybını azaltabilir veya durdurabilirsiniz.

Satış teminatı; bir şirketin marka mesajını, ürünlerini ve hizmetlerini iletmek, tanıtmak ve satışını desteklemek için satış ve pazarlama alanında kullanılan bir medya koleksiyonudur. Ayrıca, potansiyel müşteriler ve mevcut müşteriler ile oluşan sorunların nasıl çözülebileceği konusunda bilgilendirmek, eğitmek ve yönlendirmek için kullanılır. Bu materyaller basılı veya dijital olabilir. Bunlar basılı broşürler, satış noktası afişleri, videolar, e-kitaplar, haber bültenleri, grafikler, bloglar, sosyal medya gönderileri, tanıtım görselleri vb. gibi materyallerdir.

Satış döngüsü uzunluğu, potansiyel bir müşteriyle ilk temas ile anlaşmanın kapatıldığı an arasında geçen süredir. Satış döngüsü uzunluğu raporu; potansiyel müşterinizi, mevcut müşteriniz haline dönüştürme sürecini analiz eder. Bu sayede satışı tamamlamak için gereken süreyi analiz edebilirsiniz ve potansiyel müşterilerinizin satış sürecinde hangi evrede olduğunu belirleyebilirsiniz. Gelecekteki satışları nasıl daha iyi ve daha hızlı hale getirebileceğiniz konusunda çözümler bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca, yeni bir iş stratejisi oluşturabilmeniz için içgörü sağlar ve gelecekteki satışları ve satış gelirini tahmin etmenize yardımcı olur.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

Hakkımızda
 • 20 yıldan fazla tecrübeye sahip yazılım ve finans ekibimiz ile iş dünyasının isteklerini, beklentilerini çok iyi biliyoruz. Büyümekte olan müşterilerimize, karar alma sürecinde hız kazandıran, canlı verilerden oluşan ve özel analiz teknikleri kullanılan raporlar sunmaktayız.
Hizmetlerimiz
 • - Mali Analiz Raporları
 • - Yönetim Raporları
  - Satış Raporları
 • - Satın alma Raporları
  - İK Raporları
  - Bütçe Raporları
 • - İş Zekası Raporlama 
 • - ERP Entegrasyonları
 • - Yazılım Destek ve Danışmanlık
Sektörlerimiz
 • Gıda Sektörü
 • Kimya Sektörü
 • Makine Sektörü
 • Medikal Sektörü
 • Perakende Sektörü
 • Tekstil Sektörü
 • Havacılık Sektörü 
 • Yapı ve İnşaat sektörü
 • Ambalaj Sektörü
Doğa Yazılım ve Bilişim Hizmetleri

İş Zekası ve Veri Analitiği Raporlama Çözümleri  © Copyright 2002
Tel    :  0850 532 58 60
Gsm  : 0532 566 09 50
Mail : info@dogayazilim.com

İletişim Bilgilerimiz

Built with Mobirise ‌

HTML5 Generator